Get Adobe Flash player

Provoz ŠD

Ranní družina

 

Pondělí až pátek: 6.00 - 7.45

 

Odpolední družina

 

Pondělí: 11.40 - 16.30

Úterý: 11.40 - 16.30

Středa: 11.40 - 16.00

Čtvrtek: 11.40 - 16.00

Pátek: 11.40 - 16.00

Logo modra

 

venkovka14.jpgII. oddělění

 

Co se dělo v novém roce ve venkovce?

Máme za sebou 3 měsíce nového roku a v tomto článku zrekapituluji, co se za tu dobu v družince II. oddělení událo. Během těchto tří měsíců jsme se soustředili na rozvíjení sociálních zkušeností – tentokrát jsme se zaměřili na oceňování dobrých vlastností u kamarádů a mysleli jsme na to, že můžeme druhému pomoci tak, že mu nabídneme svou pomoc. Dětem to jde moc dobře. Posilovali jsme taky základní hygienické návyky – sebeobsluha a pořádek v aktovkách.

 

Během zmiňované doby jsme také hodně četli a v naší „knihovničce“ přibyly knihy jako Zatoulané štěňátko, Pohádky, Z lásky k bublinám a Já, Baryk.

Od ledna taky pravidelně každý měsíc plníme úkoly měsíce. Tentokrát jsou zaměřené na superhrdiny. V lednu si každé dítě namalovalo toho svého super hrdinu a každý měsíc pro něj získává super schopnosti. V lednu to byly tyto - síla, pružnost, neviditelnost. Pro děti mám připravené úkoly a jejich splněním si mohou ke svému hrdinovi nalepit odznak dané schopnosti. Tak například odznak pružnosti získaly ty děti, které dokázaly spojit ruce za zády a také položit obě dlaně na zem. Což by nebylo asi tak těžké. Jenže při tom musely být nožky napnuté. Takže pro někoho to byl docela oříšek. V únoru děti získávaly následující schopnosti -  silové pole, obratnost, telepatie. Například odznak telepatie získalo to dítě, které dokázalo „přečíst“ myšlenky druhého. Jak to udělaly? Na to se jich zeptejte, určitě vám o úkolu telepatie rády povyprávějí. No a v březnu získávaly odznaky super sluchu a zraku. Najít rozdíly ve dvou, na první pohled stejných obrázcích, pro děti obtížné vůbec nebylo.

 

Mysleli jsme i na své zdraví, proto jsme si v rámci Týdne zdraví zopakovali, co vše pro udržení zdraví dělat a taky jsme si připravili ovocné smoothie, ovocný a mrkvový salát. V tomto týdnu vznikla spousta krásných mandalek.

 

V únoru jsme žily olympiádou, takže ve výtvarných chvilkách jsme se věnovali ztvárnění zimních sportů a taky některé děti využily možnosti a jezdily lyžovat na sjezdovku do Bukovce.

 

V březnu jsme se zúčastnili knihovnická lekce, jejíž téma znělo – Divoké kočky. Děti se naučily rozeznávat šelmy podle skvrn. Dozvěděly se, proč má lev hřívu a další zajímavosti. Po lekci jsem je pochválila, protože s paní knihovnicí moc hezky spolupracovaly. Na Velikonoce jsme se taky připravovaly s plnou parádou. V těch dnech u nás byla praktikantka, která s dětmi připravila skleničku s osením, zápichy do něj – slepička, vejce, zajíček. Taky jsme kreslily zajíčka s brýlemi. Děti si s praktikantkou vyzkoušely vizualizaci rozkvetlé louky a zase je chválím – užily si to.

 

Během měsíců děti také úspěšně sbíraly sovičky. A taky jsme si užily Bijásku. V lednu to byl film Pes ro(c)ku, v únoru Šmoulové – zapomenutá vesnice a v březnu Pat a Mat ve filmu. Fotky, které najdete ve fotogalerii, jsou z měsíce března.

 

Comments are now closed for this entry

e-Strava

 

Přihlášení strávníka I Jídelníček
Kód zařízení:

Kód uživatele:

Heslo:

 

plán akcí

Září

 

6.9.

  • ZŠ P. Bezruče - Třídní schůzky - 1.třída, 6.A a 6.B - od 15:30 hodin.

14.9.

 

  • Výstava drobného zvířectva, 4.A a 5. třída - od 10:00 - 12:00 hodin.

18.9.

  • Školní družina - „Jablíčkový den“ - od 12:00 hodin.

19.9.

  • Stadion STARS - Azimut - 1. stupeň - od 9:00 - 12:00 hodin.
  • Kino Kosmos - Školní družina - Bijásek „Neuvěřitelný příběh“ - od 14:00 hodin.

19. - 20.9.

  • Nýdek Hluchová - Adaptační kurz 6. tříd - 6.A a 6.B.

26.9.

  • ZŠ P. Bezruče - Den jazyků - 1. a 2. stupeň - od 8:00 - 12:35 hodin.

 

publicita web maly

 

op vk maly

Oběd pro děti

 

ZŠ Petra Bezruče a MŠ, Třinec, příspěvková organizace   |   Bezručova 418, 73961 Třinec

Tel: 558 993 010   |   fax: 558 993 011   |   email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.