Get Adobe Flash player

Provoz ŠD

Ranní družina

 

Pondělí až pátek: 6.00 - 7.45

 

Odpolední družina

 

Pondělí: 11.40 - 16.30

Úterý: 11.40 - 16.30

Středa: 11.40 - 16.00

Čtvrtek: 11.40 - 16.00

Pátek: 11.40 - 16.00

Logo modra

 

II. oddělení

 

Listopad v družince byl hodně podzimní. Hodně jsme v tomto měsíci četli. Nejdříve to byla kniha s názvem Knihožrouti a pak Kniha plná pohádek. A protože se nám moc líbí příběhy z edice Příběhy se šťastným koncem, ke konci listopadu jsme začali číst příběh s názvem Zatoulané štěně.

Užili jsme si i Bijásku a filmu Ledová sezona. V tomto měsíci jsme se věnovali dvěma projektům. První s názvem Dračí svět zaujal většinu dětí a tak se daly s chutí do tvoření. Na fotkách se můžete podívat, jak si pak hezky o dracích a jejich příbězích v kruhu povídaly. Druhý projekt zaujal spíše kluky. Jmenoval se Auto mých snů. A taky se povedl. Kluci si povídali o nejlepších autech, četli si o nich v knížkách a vytvořili svou koláž. V tomto měsíci jsme se už začali připravovat na vánoční jarmark, takže jsme vyráběli andílky, vánoční stromečky, taštičky a ozdoby na stromeček. Jak se nám povedly, se můžete přesvědčit už 7.12. na Kouzelném adventu. Mimochodem na něm má pro vás naše oddělení překvapení. Těšíme se na vás.

 

III. oddělení


V tomto měsíci jsme se věnovali přípravám na vánoční jarmark, vyráběli jsme záložky do knih, vánoční soby na stromeček, zápisníky s plstěným obalem, vánoční stromečky z šišek, vánoční svícny s keramickou ozdobou. Všechny tyto výrobky si budete moci prohlédnout na blížícím se Kouzelném adventu dne 7.12.2017. Děti si rovněž vyrobili vlastní adventní kalendář, vánoční přání. Nechyběla ani kolektivní výroba adventního věnce, který bude zdo bit družinu až do Vánoc. Během měsíce listopadu jsme si v rámci celoroční družinové hry povídali o Finsku – co například spojuje Čechy a Finy, jak ve Finsku tráví Vánoce, o finské krajině coby zemi ostrovů a jezer, tradičních finských akcích atd.

 

S družinou jsme navštívili Kino Kosmos a shlédli animovaný film Ledová sezóna.

 

Děti také měli za úkol nosit do družiny suchý chléb pro zvířátka v lesoparku, jelikož jsou zatím zásoby malé neuskutečnilo se plánované krmení zvířat v lesoparku a věřím, že vše napravíme v nadcházejícím měsíci.

 

III. oddělení

 

Listopad v I. oddělení utekl velmi rychle. Četli jsme knihu na pokračování, kterou si děti samy vybraly, ale i další pohádku z naši pohádkové knížky. V každodenním kruhu jsme si povídali o víkendových zážitcích, o bezpečnosti a významu státního svátku. Vyráběli jsme mnoho výrobků z papíru, pomáhali jsme s výzdobou školy při stříhání sněhových vloček. Také jsme se snažili, podílet se na výrobcích na jarmark.


Jelikož už nechodíme ven, hrajeme alespoň pohybové hry ve třídě. Dětem se také líbí didaktické hry hry ve skupinách. I tento měsíc jsme byli v kině na pohádce Ledová sezona. To byl měsíc listopad a těšíme se na ten kouzelně krásný prosincový.

 

Přeji dětem, ať jim čekání na Ježíška utíká co nejrychleji.

 

Comments are now closed for this entry

e-Strava

 

Přihlášení strávníka I Jídelníček
Kód zařízení:

Kód uživatele:

Heslo:

 

plán akcí

Říjen

 

5.10.

 • ZŠ P. Bezruče - „Evropský den jazyků“ - 1.- 9. třída - od 8:00 hodin.

10.10.

 • DDM Třinec - „Fusion“ hudební představení - 8. a 9. třída - od 10:30 hodin.

11.10.

 • Česká spořitelna  - „Exkurze do České spořitelny“ -  5.třída - od 9:00-11:00 hodin.

16.-17.10.

 • ZŠ P. Bezruče - „Se světluškou v tělocvičně“ - 1.-5. třída - 8:00 - 12:00 hodin.

18.10.

 • Knihovna Třinec - „Vynálezy“  - knihovnická lekce - 4.A - od 11:15 hodin.
 • Muzeum Třinec "Zvířata a jejich děti" - 4.B - od 8:15 hodin.

19.10.

 • ZŠ P. Bezruče - „Veverka a její přátelé“ - knihovnická lekce - 3.třída - od 11:00 hodin.

18. - 20.10

 • Národní konference ERASMUS+/eTwinning v Plzni - převzetí národní ceny za projekt Secret Agent 007

 

21.10.

 • Školní družina - Chata Studeničné-Odpoledne s rodiči-výlet na chatu Studeničné - od 8:00 hod

24.10.

 • Školní družina - Kino Kosmos - Bijásek - „Vilík:rychle a vesele“ - od 14:00 - 15:40 hodin.

25.10.

 • Knihovna Třinec - „Kdo je za monitorem?“ - knihovnická lekce - 5. třída - od 8:15 - 9:30 hodin.

31.10.

 • Knihovna Třinec - „Jak šel Ipsík do světa“ - knihovnická lekce - 2.B - od 11:15 - 12:30 hodin.

publicita web maly

 

op vk maly

Oběd pro děti

 

ZŠ Petra Bezruče a MŠ, Třinec, příspěvková organizace   |   Bezručova 418, 73961 Třinec

Tel: 558 993 010   |   fax: 558 993 011   |   email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.