Get Adobe Flash player

naše nabídka

 • škola rodinného typu s příjemným prostředím
 • moderně vybavené učebny (interaktivní tabule, nová pc učebna)
 • kvalifikovaní pedagogové, kteří své hodiny vedou přitažlivou a moderní formou
 • nulová anonymita a individiální přístup k žákům
 • tělesně postiženým žákům výuku v plném rozsahu
 • úzká spolupráce s rodiči a pomocná ruka při řešení problémů
 • široká paleta zájmových kroužků (sportovní, pěvecké, jazykové, hudební, náboženské)
 • výhodná poloha v blízkosti Domu dětí, kde mají žáci zajištěný rychlý a bezpečný přechod k jejich mimoškolním aktivitám

Přihlašte se

Logo modra

 

IMG 4611Dne 19. září 2018 jsme se vydali na chatu Hluchová do Nýdku, kde se poprvé konal dvoudenní adaptační kurz mimo naši školu. Celkem se kurzu zúčastnilo 38 žáků šestých tříd v doprovodu svých třídních učitelů, asistentů, metodika prevence a školního psychologa. Cílem adaptačního kurzu bylo stmelení jednotlivých tříd, vzájemné poznání se, schopnost pracovat v kolektivu, budování kolektivu, strávit společně čas, rozvíjet komunikaci mezi spolužáky, vzájemně si pomáhat.

Po příjezdu na chatu, roztřídění do pokojů a seznámení se s chatou jsme se vydali do lesa na houby. Na této výpravě žáci měli možnost popovídat si se spolužáky, učiteli, poznávat jedlé houby, sbírat dříví na večerní opékání párku a poznat, jaké to je, když se chodí do hor.

.

Na chatě se pak třídy rozdělily a společně zkoušely zvládnout úkoly, které pro ně byly připravené. Pro obě třídy byl nachystán stejný program.

Počáteční hry byly určené k lepšímu poznání spolužáka. Ve dvojicích měli rozluštit osmisměrku skrývající tajenku, že OPRAVDOVÝ PŘÍTEL JE TEN, KTERÝ PRVNÍ PŘIJDE, KDYŽ CELÝ SVĚT SE OTOČÍ ZÁDY. Po úspěšném vyluštění následoval oběd a volný čas. Další hry byly zaměřeny na spolupráci mezi žáky, bez které by nedošli do cíle. Patřily sem hry Pavučina, Bažina. Všem sejako ztroskotaným trosečníkům podařilo postavit loď a odplout. A už jsme se těšili na večerní program, ve kterém mohly děti poznat více svého učitele, i když si myslím, že opékání párku, které následovalo po programu, je lákalo více.

 

Na druhý den nás čekal výlet na Filipku. Některým to šlo líp, některým hůř, ale společně jsme to všichni zvládli až nahoru.

 

Myslím si, že díky tomu, že žáci mohli společně strávit den a půl, měli možnost se více skamarádit a více začít mezi sebou komunikovat. Na chatě nebyl signál, co umožnilo větší komunikaci mezi žáky a vymýšlení her, které ve volném čase mohli hrát. V průběhu programu museli pracovat i ve skupinkách, ve kterých normálně ve škole nepracují.Žáci se na kurz těšili a každý bod programu si hodně užili.

 

e-Strava

 

Přihlášení strávníka I Jídelníček
Kód zařízení:

Kód uživatele:

Heslo:

 

plán akcí

Říjen

 

5.10.

 • ZŠ P. Bezruče - „Evropský den jazyků“ - 1.- 9. třída - od 8:00 hodin.

10.10.

 • DDM Třinec - „Fusion“ hudební představení - 8. a 9. třída - od 10:30 hodin.

11.10.

 • Česká spořitelna  - „Exkurze do České spořitelny“ -  5.třída - od 9:00-11:00 hodin.

16.-17.10.

 • ZŠ P. Bezruče - „Se světluškou v tělocvičně“ - 1.-5. třída - 8:00 - 12:00 hodin.

18.10.

 • Knihovna Třinec - „Vynálezy“  - knihovnická lekce - 4.A - od 11:15 hodin.
 • Muzeum Třinec "Zvířata a jejich děti" - 4.B - od 8:15 hodin.

19.10.

 • ZŠ P. Bezruče - „Veverka a její přátelé“ - knihovnická lekce - 3.třída - od 11:00 hodin.

18. - 20.10

 • Národní konference ERASMUS+/eTwinning v Plzni - převzetí národní ceny za projekt Secret Agent 007

 

21.10.

 • Školní družina - Chata Studeničné-Odpoledne s rodiči-výlet na chatu Studeničné - od 8:00 hod

24.10.

 • Školní družina - Kino Kosmos - Bijásek - „Vilík:rychle a vesele“ - od 14:00 - 15:40 hodin.

25.10.

 • Knihovna Třinec - „Kdo je za monitorem?“ - knihovnická lekce - 5. třída - od 8:15 - 9:30 hodin.

31.10.

 • Knihovna Třinec - „Jak šel Ipsík do světa“ - knihovnická lekce - 2.B - od 11:15 - 12:30 hodin.

publicita web maly

 

op vk maly

Oběd pro děti

 

ZŠ Petra Bezruče a MŠ, Třinec, příspěvková organizace   |   Bezručova 418, 73961 Třinec

Tel: 558 993 010   |   fax: 558 993 011   |   email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.