Get Adobe Flash player

naše nabídka

 • škola rodinného typu s příjemným prostředím
 • moderně vybavené učebny (interaktivní tabule, nová pc učebna)
 • kvalifikovaní pedagogové, kteří své hodiny vedou přitažlivou a moderní formou
 • nulová anonymita a individiální přístup k žákům
 • tělesně postiženým žákům výuku v plném rozsahu
 • úzká spolupráce s rodiči a pomocná ruka při řešení problémů
 • široká paleta zájmových kroužků (sportovní, pěvecké, jazykové, hudební, náboženské)
 • výhodná poloha v blízkosti Domu dětí, kde mají žáci zajištěný rychlý a bezpečný přechod k jejich mimoškolním aktivitám

Přihlašte se

Logo modra

 

NehlsenVe středu 2. 5. 2018 jsme s devátou třídou navštívili Nehlsen Třinec, s.r.o, což je firma poskytující komplexní služby v oblasti nakládání s odpady. Bylo krásně slunečno, a proto jsme se rozhodli jít pěšky. U vstupní brány do sběrného dvora jsme se sešli s paní Lipovčanovou, která nás celým areálem provedla.

Naše první zastávka byla u nebezpečného odpadu. Poté jsme se zašli podívat na kontejnery, kde se třídí elektronika (zvlášť televize, DVD, CD přehrávače, monitory, apod.). Mezitím přijelo velké popelářské auto, které vysypalo svůj náklad. Bylo to doprovázeno docela silným hlukem a zápachem. Navíc jsme se přesvědčili o tom, že někteří lidé odpad netřídí. Ve směsném smetí se často objevovaly skleněné, plastové i papírové věci, které patří do zvláštních kontejnerů.  Hned vedle byla „kompostárna“, kam jsme se posléze přesunuli a kde to rozhodně moc nevonělo. Mnoho lidí si muselo zakrýt tváře. Ale dozvěděli jsme se, že se zde zpracovává např. odpad z hnědých popelnic, které bývají u rodinných domů a lidé si ho mohou v areálu i pořídit. Na sběrném dvoře jsme také zahlédli prostory určené pro dočasné uskladnění např. dřeva, skla, pneumatik, které se dále zpracovávají.

 

Naši prohlídku jsme zakončili návštěvou třídící linky, která je asi pět minut od sběrného dvora. Zde se třídí a zpracovávají plasty. Lisují se z nich velké balíky až z několika tisíců PET láhví roztříděných podle barev, jež putují k dalšímu zpracování. Celá prohlídka trvala asi hodinku. I přesto, že všude byli pracovníci a auta, proběhla celkem klidně. Zpátky do školy už jsme jeli autobusem, jelikož nás to nějak zmohlo.

 

Nebudeme si nic nalhávat, na některých místech to opravdu zapáchalo. Ale logicky - odpadky nevoní. Díky firmě Nehlsen je však naše město a jeho okolí čistější. Všichni máme možnost přivézt zde odpad, o který se za nás postarají a ekologicky ho zlikvidují.  Rovněž je třeba si uvědomit, jak je tato práce nebezpečná a pro mnoho z nás by byla i nepříjemná, proto si musíme jejich zaměstnanců vážit.

Comments are now closed for this entry

e-Strava

 

Přihlášení strávníka I Jídelníček
Kód zařízení:

Kód uživatele:

Heslo:

 

plán akcí

Říjen

 

5.10.

 • ZŠ P. Bezruče - „Evropský den jazyků“ - 1.- 9. třída - od 8:00 hodin.

10.10.

 • DDM Třinec - „Fusion“ hudební představení - 8. a 9. třída - od 10:30 hodin.

11.10.

 • Česká spořitelna  - „Exkurze do České spořitelny“ -  5.třída - od 9:00-11:00 hodin.

16.-17.10.

 • ZŠ P. Bezruče - „Se světluškou v tělocvičně“ - 1.-5. třída - 8:00 - 12:00 hodin.

18.10.

 • Knihovna Třinec - „Vynálezy“  - knihovnická lekce - 4.A - od 11:15 hodin.
 • Muzeum Třinec "Zvířata a jejich děti" - 4.B - od 8:15 hodin.

19.10.

 • ZŠ P. Bezruče - „Veverka a její přátelé“ - knihovnická lekce - 3.třída - od 11:00 hodin.

18. - 20.10

 • Národní konference ERASMUS+/eTwinning v Plzni - převzetí národní ceny za projekt Secret Agent 007

 

21.10.

 • Školní družina - Chata Studeničné-Odpoledne s rodiči-výlet na chatu Studeničné - od 8:00 hod

24.10.

 • Školní družina - Kino Kosmos - Bijásek - „Vilík:rychle a vesele“ - od 14:00 - 15:40 hodin.

25.10.

 • Knihovna Třinec - „Kdo je za monitorem?“ - knihovnická lekce - 5. třída - od 8:15 - 9:30 hodin.

31.10.

 • Knihovna Třinec - „Jak šel Ipsík do světa“ - knihovnická lekce - 2.B - od 11:15 - 12:30 hodin.

publicita web maly

 

op vk maly

Oběd pro děti

 

ZŠ Petra Bezruče a MŠ, Třinec, příspěvková organizace   |   Bezručova 418, 73961 Třinec

Tel: 558 993 010   |   fax: 558 993 011   |   email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.